Mikrodermabrazja

Zabieg mikrodermabrazji poprawia funkcjonowanie skóry oraz pomaga radzić sobie z różnymi problemami skórnymi. Polega on na kontrolowanym wytworzeniu podciśnienia. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia wysyłającego strumień mikrokryształów. Kryształki uderzają o powierzchnię naskórka z dużą prędkością, dzięki czemu stopniowo i w delikatny sposób ścierają się martwe komórki. Umiarkowane usuwanie wierzchnich warstw naskórka prowadzi do szybkiego i niezwykle intensywnego powstawania nowych komórek. Zastępują one uszkodzone komórki bez ryzyka powstawania blizn czy nierównomiernego złuszczenia.

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

Zabieg rozpoczyna się od demakijażu, oczyszczenia i dezynfekcji skóry. W następnym kroku głowica urządzenia przesuwana jest po twarzy. Cała procedura trwa około 15-20 minut – zależy to jednak głownie od obszaru, który jest poddawany mikrodermabrazji.

Warto dodać, że zabieg mikrodermabrazji nie jest bolesny, jedynie osoby o bardzo wrażliwej skórze mogą odczuwać lekki dyskomfort.

Jakich efektów można się spodziewać?

Mikrodermabrazja twarzy oraz innych części ciała przynosi szereg pozytywnych efektów. Świetnie sprawdzi się w przypadku skóry zanieczyszczonej i tłustej. Zabieg mikrodermabrazji oczyszcza pory oraz redukuje wągry i zaskórniki. Dzięki zabiegowi następuje także ograniczenie produkcji łoju, a dzięki temu kolejne niedoskonałości nie pojawią się zbyt szybko.

Ponadto, mikrodermabrazja sprawia, że cera staje się bardziej promienna, elastyczna i gładka. Sprawdzi się więc w przypadku osób, których skóra jest szara i zmęczona. Podczas zabiegu pobudzona zostaje również produkcja kolagenu, dzięki czemu seria zabiegów widocznie spłyca zmarszczki, a także ujędrnia cerę.

Warto również wspomnieć o tym, że zabieg mikrodermabrazji pomaga redukować przebarwienia oraz blizny. Poprzez odsłonięcie nowych warstw skóry zmniejszają się nierówności, a ślady po trądziku czy plamy posłoneczne widocznie się rozjaśniają.

Przeciwwskazania do wykonania mikrodermabrazji

Chociaż mikrodermabrazja nie niesie ze sobą ryzyka poważnych powikłań, istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Należą do nich przede wszystkim:

  • stany zapalne skóry,
  • występowanie znamion,
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • choroby skóry,
  • niedawne zabiegi chirurgiczne w miejscu, w którym na być wykonany zabieg mikrodermabrazji.

Warto także wspomnieć, że mikrodermabrazji nie powinno wykonywać się podczas upałów oraz mrozów. W tych porach skóra po zabiegu mogłaby zostać mocno podrażniona.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na zabieg mikrodermabrazji do Nefretete Day SPA – zapisz się już teraz!

Cennik mikrodermabrazji

Zabieg

200 zł

Przy zabiegu na twarz

100 zł

Nefretete Day Spa
ul. Główna 12, 26-600 Radom

tel.: 605 107 839
e-mail: recepcja@spa-radom.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 8.00 – 20.00
sobota 8.00 – 14.00

Polityka prywatności

Regulamin promocji