Mezoterapia mikroigłowa DERMAPEN

Chcesz odmłodzić i zregenerować skórę? Mezoterapia mikroigłowa to zabieg właśnie dla Ciebie – bezpieczny i mało inwazyjny. Sprawdź, jak działa i jakich możesz spodziewać się efektów.

Mezoterapia na twarz – jak działa?

 

Zabieg ten wykonywany jest z wykorzystaniem derma pena wyposażonego w cienkie pulsujące igiełki wbijające się w skórę i stymulujące ją do odnowy. Nakłuwanie skóry za pomocą igieł o odpowiedniej długości powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek.

Czynniki wzrostu uwalniane w skórze przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się jej komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Pobudzają tworzenie się kolagenu typu I, elastyny, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników macierzy międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na poprawę mikrokrążenia w skórze. Inicjują zatem i przyśpieszają procesy autoregeneracji i odbudowy tkanek, promując naturalne, ozdrowieńcze mechanizmy naszego organizmu.

Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu. Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowane nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach – przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.

Dzięki wykorzystaniu podczas zabiegu igieł, możliwe jest wtłoczenie do skóry składników aktywnych umożliwiających skórze regenerację. Wprowadzone substancje dobiera się w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

 

Jakich efektów można się spodziewać?

 

Mezoterapia mikroigłowa zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko naturalne.

Wykonanie serii zabiegów skutkuje poprawą zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji.

Zabiegi ujędrniają skórę, niwelują blizny po przebytym trądziku, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale także to, że popękane naczynka stają się mniej widoczne. To samo dotyczy zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Należy zaznaczyć, że mezoterapia mikroigłowa nie daje natychmiastowych rezultatów. Efekty mezoterapii mikroigłowej widoczne są dopiero po pewnym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi seria 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie.

Zalecenia po zabiegu:

 

Ze względu na przerwanie ciągłości naskórka podczas zabiegu, po jego wykonaniu należy przestrzegać następujących zasad:

  • przez 4 tygodnie po zabiegu nie należy się opalać,
  • przez 7 dni po zabiegu lub do całkowitego wyleczenia skóry należy zrezygnować z sauny, basenu oraz intensywnych ćwiczeń,
  • przez 24 godziny po zabiegu nie wolno pić alkoholu.

Wiele osób zastanawia się również, jak często i czym smarować twarz po mezoterapii? Najlepszym wyborem będzie krem silnie regenerujący, który stosować powinniśmy do czasu całkowitego zagojenia się skóry.

Przeciwwskazania:

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem małoinwazyjnym, jednak mimo tego istnieje szereg przeciwwskazań. Są one następujące:

 

  • choroby skóry, w tym aktywny stan zapalny, opryszczka, trądzik i stany ropne,
  • ciąża i okres laktacji,
  • cukrzyca,
  • obecność wypełniaczy (mezoterapię można wykonać najwcześniej 3 tygodnie po ich wstrzyknięciu),
  • stan po operacji,
  • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
  • stan podgorączkowy, przeziębienie.

Jak często wykonywać mezoterapię?

 

Mezoterapia mikroigłowa najlepsze efekty daje, jeśli zabiegi wykonuje się w serii. W zależności od pożądanych efektów oraz kondycji skóry kosmetolog zaleci odpowiednią liczbę zabiegów – najczęściej od 3 do 5, w odstępach około 14-30 dni.

Warto również pamiętać o tym, że po zakończeniu serii zabiegów zaleca się wykonywać tak zwane zabiegi przypominające – raz na 3 do 6 miesięcy.

Cennik mezoterapii mikroigłowej:

Twarz + szyja

400 – 450 zł

Szyja + dekolt + twarz

500 – 700 zł

Nefretete Day Spa
ul. Główna 12, 26-600 Radom

tel.: 605 107 839
e-mail: recepcja@spa-radom.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 8.00 – 20.00
sobota 8.00 – 14.00

Polityka prywatności