Mezoterapia mikroigłowa DERMAPEN

Chcesz odmłodzić i zregenerować skórę? Mezoterapia mikroigłowa to zabieg właśnie dla Ciebie – bezpieczny i mało inwazyjny. Sprawdź, jak działa i jakich możesz spodziewać się efektów.

Mezoterapia na twarz – jak działa?

Zabieg ten wykonywany jest z wykorzystaniem derma pena wyposażonego w cienkie pulsujące igiełki wbijające się w skórę i stymulujące ją do odnowy. Nakłuwanie skóry za pomocą igieł o odpowiedniej długości powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek.

Czynniki wzrostu uwalniane w skórze przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się jej komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Pobudzają tworzenie się kolagenu typu I, elastyny, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników macierzy międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na poprawę mikrokrążenia w skórze. Inicjują zatem i przyśpieszają procesy autoregeneracji i odbudowy tkanek, promując naturalne, ozdrowieńcze mechanizmy naszego organizmu.

Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu. Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowane nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach – przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.

Dzięki wykorzystaniu podczas zabiegu igieł, możliwe jest wtłoczenie do skóry składników aktywnych umożliwiających skórze regenerację. Wprowadzone substancje dobiera się w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Nasi specjaliści polecają między innymi:

 • RETISES (Retinol) – zwiększa aktywność enzymatyczna i normalizuje keratynizację. Zapobiega powstawaniu zmarszczek oraz zmniejsza ich głębokość poprzez zwiększenie syntezy kolagenu. usuwa uszkodzenia spowodowane przez słońce, przywracając odpowiedni poziom witamin A obniżony przez promieniowanie,
 • C-VIT (kwas askorbinowy) – chroni skórę przed promieniowaniem i uszkodzeniami oksydacyjnymi. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Nawilża skórę. Wpływa na pigmentację skóry oraz redukuje zaczerwienienia przez promieniowanie UV,
 • Meso Cit Basic Solution – nawilża i przyspiesza proces regeneracji skóry. Dostarcza niezbędnych składników dla prawidłowego funkcjonowania skóry, działa antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie. Wskazany jako element terapii fotostarzenia.

Jakich efektów można się spodziewać?

Mezoterapia mikroigłowa zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko naturalne.

Wykonanie serii zabiegów skutkuje poprawą zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji.

Zabiegi ujędrniają skórę, niwelują blizny po przebytym trądziku, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale także to, że popękane naczynka stają się mniej widoczne. To samo dotyczy zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Należy zaznaczyć, że mezoterapia mikroigłowa nie daje natychmiastowych rezultatów. Efekty mezoterapii mikroigłowej widoczne są dopiero po pewnym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi seria 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie.

Zalecenia po zabiegu

Ze względu na przerwanie ciągłości naskórka podczas zabiegu, po jego wykonaniu należy przestrzegać następujących zasad:

 • przez 4 tygodnie po zabiegu nie należy się opalać,
 • przez 7 dni po zabiegu lub do całkowitego wyleczenia skóry należy zrezygnować z sauny, basenu oraz intensywnych ćwiczeń,
 • przez 24 godziny po zabiegu nie wolno pić alkoholu.

Wiele osób zastanawia się również, jak często i czym smarować twarz po mezoterapii? Najlepszym wyborem będzie krem silnie regenerujący, który stosować powinniśmy do czasu całkowitego zagojenia się skóry.

Przeciwwskazania

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem małoinwazyjnym, jednak mimo tego istnieje szereg przeciwwskazań. Są one następujące:

 • choroby skóry, w tym aktywny stan zapalny, opryszczka, trądzik i stany ropne,
 • ciąża i okres laktacji,
 • cukrzyca,
 • obecność wypełniaczy (mezoterapię można wykonać najwcześniej 3 tygodnie po ich wstrzyknięciu),
 • stan po operacji,
 • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
 • stan podgorączkowy, przeziębienie.

Jak często wykonywać mezoterapię?

Mezoterapia mikroigłowa najlepsze efekty daje, jeśli zabiegi wykonuje się w serii. W zależności od pożądanych efektów oraz kondycji skóry kosmetolog zaleci odpowiednią liczbę zabiegów – najczęściej od 3 do 5, w odstępach około 14-30 dni.

Warto również pamiętać o tym, że po zakończeniu serii zabiegów zaleca się wykonywać tak zwane zabiegi przypominające – raz na 3 do 6 miesięcy.

Cennik mezoterapii mikroigłowej

Twarz + szyja

400 – 450 zł

Szyja + dekolt + twarz

500 zł

Nefretete Day Spa
ul. Główna 12, 26-600 Radom

tel.: 605 107 839
e-mail: recepcja@spa-radom.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 8.00 – 20.00
sobota 8.00 – 14.00

Polityka prywatności